Maailmaparandajad Aasiast
HETKEL EETRIS
18:30    Aktuaalne kaamera
Pealtnägija
Pealtnägija telefon 6284448, e-post pealtnagija@err.ee


TÜ rektor kliima soojenemisest: „Ei maksa kalduda hüsteeriasse“

Kui leiate, et eilses saates esinenud inimtekkelise kliimasoojenemise eitajad pingutavad vandenõuteooriatega üle, siis kuulake-vaadake, mida rääkis sel teemal Tartu Ülikooli rektor Volli Kalm pikemas intervjuus Pealtnägijale.

Pisut üllataval kombel on geoloogi haridusega rektor inimese põhjustatud kliimasoojenemise väidete suhtes mõõdukalt skeptiline. Tema sõnul on kliima kujunemine palju-palju keerulisem, kui praegu massidele serveeritakse, ja inimese osa selles ülehinnatakse, kaldudes kohati isegi hüsteeriasse.

Saates 16. aprillil

Eksklusiiv: „Õhukonvoi“ kulisside taga

On palju räägitud fakt, et Eesti piirid on viimastel aastatel ennenägematu illegaalide surve all. On vähe räägitud fakt, et Eestis tegutseb juba neli aastat eriüksus, mis ohtlikumad illegaalid kodumaale – olgu see ükskõik kui kaugel või eksootiline – tagasi toimetab. "Õhukonvoi" näitab esimest korda avalikult oma ebatavalist ja kohati ekstreemset tööd sel kolmapäeval kell 20.05 Pealtnägijas.

Pealtnägija Ekstra: kaitseväelased silmitsi lapssõduritega

Pealtnägija Ekstra tegijad võtsid seekord ette tänapäeva sõjapidamisega seotud tabuteema – lapssõdurid – ja küsisid kahelt välismissiooni kogemusega kaitseväelaselt nende kokkupuudete kohta alaealistega lahinguväljal.

Mäletatavasti oli selle nädala Pealtnägija välisloos juttu, kuidas Afganistanis on vahistatud juba üle 200 alaealise, keda Taliban kasutas otseste võitlejatena või pommikandjatena suitsiidirünnakutes koalitsiooni vastu. Nendega pidid otseselt või kaudselt silmitsi seisma ka eesti kaitseväelased.

Avameelsetest intervjuudest selgub, et laste kasutamine on tänapäeva konfliktides üha sagedasem ja selleks peavad meie kaitseväelased valmis olema ka eesseisval missioonil Kesk-Aafrika Vabariiki.

Pealtnägija Ekstra on ainult meie veebisõpradele mõeldud rubriik, mille autorid on TLÜ ajakirjandustudengid. Tagasisidet tegijatele saab anda aadressil kerli.kivistu@err.eeNimi: *

E-mail:

Kommentaar: *

 
Saatmiseks kirjuta pildilt sõna *