Klassikatähed: finalistide lõppkontsert
HETKEL EETRIS
Õnne 13

ÕNNE 13


Laupäeviti kell 20.30,
kordus järgmisel laupäeval
kell 10.45 (subtiitritega)


Varasemad osad eetris
argipäeviti kell 17.05
L 26. aprillil kell 20.30, kordus L 3. mail kell 10.45 (subtiitritega)

Are on hädas Georgi ja tema pulmaplaanidega. Omajagu segadust lisab veel ka isa soov Martin neisse kaasata. Seevastu Henry, kes Evelini juures taaskord Roccoga kohtub, saavutab ühise keele nii poja kui ka emaga. Milliseid nõkse ta selleks kasutama peab, teab mees ise paremini. Uku Palm läheneb aga linnapeale ja ootab, et see Priit Torimi kohtuasja suhtes tegudele asuks. Tiina leiab oma ukse tagant ühel hommikul Vaapo, kellele ta vaatamata kõigele abikäe ulatab. Iseküsimus, kas usaldus õigustab ennast?L 19. aprillil kell 20.30, kordus L 26. aprillil kell 10.45 (subtiitritega)

Georgil on väga mehelik plaan, mis ei taha aga kuidagi väga hästi õnnestuda. Selles on oma osa mängida nii Sonjal kui ka Arel. Aga lõpuks – kõige olulisem on ju hea tahe. Alma satub Jaanuse juurde, et teda nüüd omakorda Jane plaanidega kohandama hakata, kuid nagu selgub, on Jaanusel ka endal pea otsas. Henry satub väikese murega isa kabinetti, kuid Harry Ahven tõestab, et minevik on mõnikord pöördumatult möödas. Merilin ja Oliver-Sten ootavad aga kurge, kes kuidagi tulla ei taha.

L 12. aprillil kell 20.30, kordus L 19. aprillil kell 10.45 (subtiitritega)

Annemai püüab Intsuga usalduslikult rääkida. Kuid Intsule teeb ema säärane lähenemine vaid nalja. Siiski Annemai ei solvu, sest tagantjärgi tunduvad ka temale nii mõnedki asjad kentsakad. Just siis, kui Priit Saaraga skaibi vahendusel juttu ajab ja omal kombel probleemidele lahendusi otsib, satub tema ukse taha Ursula. Jürka lahendab turukioski salapärase tulnuka saladuse ja õpetab Georgile uusi kombeid.

Mida toob "Õnne 13" uus hooaeg!Uued videod

Õnne 13 tähistab juubelit - eetrisse jõuab 500. osa
"Ringvaade" käis vaatamas, kuidas valmib seriaal Õnne 13
Õnne 13 on Eesti vanim teleseriaal

Vaata vanemaid videoid siit.

Armastus aitab alati – „Õnne 13“ kahekümne esimene hooaeg

Alles see oli, kui Alma ja Johannes Õnne tänaval kokku said ning juttu rääkima jäid. Mis sellest kõik välja tuli, teavad eestlased väga hästi isegi. Alles see oli, kui esimesed kroonid rublade vastu vahetati ja hingevärinal ning aukartlikult Koidula pildiga sajakroonist vastu valgust vaadati – meie oma raha! Ilus! Mis sai kroonidest, teavad eestlased samuti väga hästi. Kahekümne aastaga on Morna rahvas koos eestlastega elanud üle kroonid ja omariikluse vaevalise taassünni. Eesti televaatajale on vaadata pakutud küll briti külaelu, ameerika suurlinnade glamuuri ja seiku, mis on võimalikud vaid Venemaal, ometi on ka Morna-rahvas eestlastele truuks jäänud ja jutustab ühe väikese linna lugusid ikka ja jälle edasi. Need on ju “meie elu lood” nagu sõnastasid selle tabavalt sarja loojad Tõnis Kask ja Astrid Reinla.

Ka kakskümmend aastat hiljem otsivad Alma, Laine, Kristjan, Allan, Mare ja teised Morna linna elanikud teed televaatajate südamesse. Olles muutunud osalt meie kaugeteks sugulasteks, otsivad nad ikka mõistmist ja loodavad heakskiitu oma igapäevastele tegemistele. Keegi neist pole ju tegelikult halb ega kuri oma südames. Kuid ikka juhtub, et ühes või teises suhtumises tundmused üle südamekatla keevad ja öeldakse midagi mõtlematut. Midagi, mida hiljem kahetsetakse. Aga homme, juba järgmises või ülejärgmises osas näeme neid oma tegusid kahetsevat ja nad elavad taas edasi. Otsides igavest teed maailma tasakaalu poole. Nii nagu on tasakaalus ka sarja nimigi. Õnne 13. Halb ja hea. Rõõm ja mure. Õnnetus ja õnn.

Kas Alma leiab enda kõrvale väärilise kaaslase, kellele ta suudab samamoodi lugupidamisega silma vaadata nagu kingsepp Johannesele? Kas Mare ja Allani abielu jääb kestma? Kas Are ja Georg on tõesti nüüd viimaks leidnud teineteise südames hea rahusadama? Kas jätkub Ümera Ülul asjalikku elufilosoofiat ka tulevasteks aastateks? Kes vanadest tegelastest tulevad tagasi? Ja kes uutest saabujatest muudavad midagi nii Morna linnas kui ka meie laupäevaõhtutes, mil helendav teleriekraan kutsub taas külla vanadesse tuttavatesse paikadesse? Mõnede nooremate vaatajate jaoks koguni lapsepõlve. Neid küsimusi on palju, aga ainus kindel vastus on see, et armastus jääb. Nii nagu jääb püsima eestlane oma keele ja meelega. Vähemalt veel sel hooajal. Kuigi – miks mitte ka igavesti, sest väikerahva voorus on olnud alati, läbi aegade nende visadus.

Asjaosalised loodavad, et “Õnne 13” suudab ka järgneval hooajal pakkuda teile kõike seda, mida on tarvis, et meie argipäevades oleks nii muret kui rõõmu. Iga arvamus on meile tähtis, olgu laitev või kiitev, sest üheskoos saame me mõelda oma vigade ja õnnestumiste üle, mida toob meile elu ja “Õnne 13”. Seega, oleme koos ja püüame üksteist mõista, küll siis tuleb ka õnn õuele. 

Stsenaariumi autor Urmas Lennuk, režissöör Ain Prosa, produtsent Raivo Suviste.

Kaasaelavat vaatamist!

Tootja ETV/ BEC


Nimi: *

E-mail:

Kommentaar: *

 
Saatmiseks kirjuta pildilt sõna *