Otsi saadet!
Vali kuu:
Aprill 2014
E T K N R L P
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30  


OTSING

 


SAATED VALDKONNITI« TAGASI JÄRELVAATAMISE AVALEHELE

ETV KULLAFOND: Siin me oleme
Siin me oleme

Rahuliku talu ette Muhumaal põrutab ühel päeval sapakas, kust pudeneb välja üks lärmakas perekond Tallinnast, kes on otsustanud veeta oma suvepuhkuse kaunis looduses.

Juhan Smuuli monoloogi "Suvitajad" ainetel valminud filmi eetrieel kirjutas rezhissöör Sulev Nõmmik - On ju üldiselt teada, et vaatajat tuleb hämmastada, segadusse ajada, talle selgeks teha, et ta tõelist kunsti mõistma ei küüni ning selle kõigega teda kasvatada. Kas aga "Siin me oleme" kõiki neid kõrgeid nõudeid täidab? Tundub, et ei. Millele tiivustab, või kuidas meid kasvatab naisolend, kes jääb, andke andeks, tagumikuga lakaluugi vahele? Millist eetilist eeskuju võiksid meile anda kaklevad mehed või kisklevad naised? Ilmselt läksime kergema vastupanu teed ja filmisime mõningaid lõike, mille eesmärgiks näib olevat vaataja lõbustamine. Endast lugupidav lavastaja ei oleks tohtinud minna seda teed. Autorite kollektiiv julgeb arvata, et meil on läinud korda astuda järjekordne sammuke tagasi. Milleks seda küll vaja oli?!

Eestlastele armsas kultusfilmis mängivad - Lia Laats, Ervin Abel, Renate Karter, Kadri Jäätma, Eva Meil, Sulev Nõmmik, Karl Kalkun, Väino Puura, Lauri Nebel jt.
Kullafond