Soovitame

foto
Jaak Joala jäljed tähetolmus (ETV 2015)
Täna 16:35

ETV arhiivi aardekirstudest ammutatud valik Jaak Joala lauludest läbi aegade.

foto
Loodusdokk Jaht, 5/7: Ei ole peidupaika (Hunt, Inglise 2015)
Täna 18:40

Avarad rohulagendikud ja kõrbed moodustavad ligi poole meie planeedi maismaast. Avatud maastikul näevad gepardid, lõvid ja valgepea-merikotkad harilikult saaki, aga ka vastupidi – saakloomad näevad neid. Seetõttu on raske ohvreid üllatada ja kiskjad peavad ise endale võimalusi looma.

foto
Suvi (Eesti 1976)
Täna 19:35

Näeme "Kevades" kuus aastat varem tuttavaks saanud tegelaste elu Paunveres enne Esimese maailmasõja puhkemist. Niihästi Teele, Toots, Arno, Tõnisson kui ka Imelik on jõudnud abiellumise ikka. Film kutsub "Kevade"-east "Suve"-ealisteks sirgunud noori armastama elu ja optimistlikult paremale homsele vastu minema. Järg 1969. aastal vändatud filmile "Kevade". Paul-Eerik Rummo stsenaarium on kirjutatud Oskar Lutsu jutustuste "Suvi" ja "Tootsi pulm" põhjal.

foto
Kriminaalsari Noor inspektor Morse 1, 3/4: Rakett (Endeavour, Inglise 2013)
Homme 19:30
Oxfordi relvatehasesse oodatakse printsessi külaskäiku ja kõik politseijõud on kõrgendatud valvelolekus. Kui üks tehasetööline leitakse surnult, soovib Brinks loo vaikselt ja kiiresti lahendada, ent Morse hakkab vabrikantide peres ringi nuhkima ning ebameeldivaid saladusi pinnale tirima.
foto
Tannbach - ühe küla saatus, 3/3: Minu maa, sinu maa (Tannbach - schicksal eines dorfes, Saksa 2015)
Homme 21:40
Küla on liitlaste vahel lõplikult jaotatud ja elanikel tuleb uute tingimustega edasi elada. Idas peavad Anna ja Friedrich koos talu, läänes kannatavad Theresa ning Heinrich endiselt vana Schoberi tagakiusamise all. 1952. aastal sõidab Liesbeth Ameerikast lapselapse ristimisele. Peagi olukord teravneb ning Anna ja Friedrichi lojaalsus uuele korrale pannakse tõsiselt proovile.
foto
Dokfilm Presidendi kõrval (Stand by Your President. Sandra Roelofs' last year as First Lady of Georgia, Hollandi 2014)
26.06.2017 20:00

Dokumentaalfilm hollandlanna Sandra Roelofsist, kellest sai eksootilise, kuid poliitiliselt ebastabiilse Gruusia esimene leedi. Pärast kümmet rahutut aastat presidendina pidi algul avasüli vastu võetud, ent nüüdseks vastuoluline Mihheil Saakašvili võimust loobuma. Presidendipaarist said taas tavakodanikud. Milline on elu poliitilises rambivalguses ja mis on selle hind eraelus?

Sõnumid Vaata veel

Tervituste öö

Reedel ETV2-s

foto
Need vanad armastuskirjad (Need vanad armastuskirjad. Helilooja Raimond Valgre lugu, ETV 1992)
Eile 19:30

Romantiline ja samas ka traagiline lugu Eesti ühe armastatuima helilooja Raimond Valgre elust 1939.-1949. aastatel. Film räägib Valgre armastusest kauni blondi Alice'i ja vene kaunitari Niina vastu. Jutustus sõprusest ja reetmisest ning sellest, mis võib juhtuda inimestega, kes satuvad suurte poliitiliste muudatuste risttuultesse – Eesti Vabariigi lõpp, Teine maailmasõda, nõukogude korra ja stalinliku režiimi ülemvõim.

Reedel Vikerraadios

foto
Eesti lugu. Eestlaste mälestuspaigad maailmas
Eile 13:05

Eestlaste kalmudest ja mälestusmärkidest maailmas: Venemaal, Euroopas ja Ameerikas.
Kuhu ja miks on eestlastele püstitatud välismaal mälestusmärke? Kui palju on teada eestlaste kalmude kohta üle maailma; mida teha, et Eesti jaoks olulise tähendusega isikute hauad oleksid hooldatud ka siis, kui pole enam sugulasi või lähedasi inimesi?
Millal on ümbermatmine võõrsilt õigustatud?

Saates esineb Eesti Muinsuskaitse Seltsi esimees Peep Pillak.

Vaata veelkord!

Värsked videod! Vaata veel

Populaarsemad Veel saatesarju

Aktuaalne kaamera

Suvel kell 18.30 ja 21.00.

Pealtnägija

Pealtnägemiseni 6. septembril!

Ringvaade

Kohtumiseni 4. septembril!

Õnne 13

Laupäeva õhtuti kell 20.30, kordus järgmisel laupäeval kell 10.45 (subtiitritega). Varasemad osad on eetris argipäeviti kell 17.10.

Hommik Anuga

Kohtumiseni 10. septembril!

Osoon

Kohtumiseni 4. septembril! Suvel näeb veelkord viimase hooaja saateid!

Prillitoos

Alates 29. maist on taas eetris "Prillitoosi" lõppenud hooaja saated.

Reisile minuga

Uued osad laupäeviti kell 20.05, kordus P õhtuti.

Leia meid Facebookist

Järelvaatamine: Viimati lisatud saated Vaata veel saateid

foto
Dands gestab veel.. (Eesti 1998)
Täna 01:05

Arhiivimaterjalide põhjal kokku pandud muusikasaade. Režissöör Maire Radsin, toimetaja Vahur Kersna.

foto
Jaanipäeva segu (ETV 2011)
Eile 23:30

Eesti muusika tervitused! Pööra oma teler näoga õue ja vaata, et see lõkkesse ei kuku. Toimetaja Margit Ossipova.

foto
Siin me oleme! (Siin me oleme!, Eesti 1978)
Eile 22:20

Muusikaline mängufilm Juhan Smuuli monoloogi "Suvitajad" ainetel. Rahuliku talu ette Muhumaal põrutab ühel päeval sapakas, kust pudeneb välja üks lärmakas perekond Tallinnast, kes on otsustanud veeta oma suvepuhkuse kaunis looduses. Eestlastele armsas kultusfilmis mängivad Karl Kalkun, Eva Malmsten, Kadri Jäätma, Lia Laats, Ervin Abel, Sulev Nõmmik, Väino Puura, Lauri Nebel jt. Stsenaristid Sulev Nõmmik ja Enn Vetemaa, režissöör Sulev Nõmmik, operaator Enn Putnik, helilooja Ülo Vinter.

foto
Laulan maast ja ilmast (Eesti 2011)
Eile 21:50

Mõnusas ja meeleolukas laulusaates kuuleme-näeme laule ning esitajaid erinevatest põlvkondadest. Lauldakse maast, ilmast ja armastusest.

foto
Komöödiasari ENSV 9, 16/16: ENSV Neitsitornis (Eesti 2015)
Eile 21:20
Hooaja viimane osa, kus näitlejate Helene Vannari ja Argo Aadliga vestleb Kessnerite peresuhetest Rein Pakk.
foto
Täna õhtul...: Kihnu Virve (ETV 2009)
Eile 20:00

Kes meist ei teaks kasvõi une pealt laulda Kihnu Virve "Mere pidu''? Ometi on Virve Köster loonud üle mitmesaja laulu õnnest ja õnnetusest, merest ning aastaaegadest ja kindlasti ka armastusest. Ja kõike seda saadab alati Virve huumor. Laulumemme naljasoone paneb proovile ja kuulab tema lugusid saatejuht Vahur Kersna.

foto
Kolm lõõtsa A-Duuris (Kolm lõõtsa A-Duuris. Vanad meremehelaulud ja pillilood, Eesti 1991)
Eile 19:35

Vanu meremehelaule ja pillilugusid esitab Väikeste Lõõtspillide Ühing ehk Raido Koppel, Mati Kiviselg ning Marko Matvere. Abiks on neile Katrin Bogdanova ja Tiina Matvere. Režissöör Georg Jegorov, toimetaja Maile Hiiet.

foto
Ilus Eesti (Eesti 2001)
Eile 18:40

Postkaart - muusikafilm Eestist. Ülevaade kõigist maakondadest, nende vaatamisväärsustest ja kaunist loodusest. Autor Vahur Kersna.

foto
II Eesti Naiste Tantsupidu. MeheLugu (Eesti 2016)
Eile 15:25

Pärast viieaastast vaheaega võõrustas Jõgeva taas üle-eestilist naiste tantsupidu, mis kandis seekord pealkirja MeheLugu. Pidu räägib Eesti mehest, sellest kuidas mees näeb naist läbi oma silmade ja südame. Tantsulavastuses lõi kaasa ligi 5000 tantsijat nii Eestist kui ka välismaalt. Etenduse pealavastaja oli Ülo Luht, tervikuks aitasid siduda Ivo Linna ja Tiit Sukk. Režissöör Krista Maajärv, produtsent Piret Eero.

foto
Jaanipäev (Eesti 1978)
Eile 13:35

Andres Söödi autorifilm eestlaste ühest tähtsamast pühast. Varjatud kaameraga üles võetud kontrastirohke film kujutab ilmekalt jaanipäeva traditsioonilise sisu muutumist ja linlase emotsionaalset vaesumist, nende üksindust suures rahvahulgas ning samas alkoholist tingitud ülevoolavat olekut. Eesti dokumentalistika klassiku film 1978. aastast.

Uued videod saadetest Vaata veel videoid

foto
Näitleja Ülle Lichtfeldt on samuti Läsna-Loobu küla elanik
22.06.2017 13:39


Üle 15. aasta on Läsna-Loobu olnud kodukandiks ja Lääne-Virumaalt pärit Eesti ühele armastatumale naisnäitlejale, Ülle Lichtfeldile. Rääkisime temaga rahvamaja juures külakiigel istudes juttu sellest, mis ta siia tõi ja mis teda siin kandis hoiab. Ja muidugi tuli juttu ka teatritegemisest, mille poolest Läsna-Loobu rahvamaja kuulus on.

foto
Läsna küla, Sassipoja talu kunstnik Piret Mildeberg
22.06.2017 13:34

Kunstnike paar Piret ja Jüri Mildeberg elavad Läsna külas Sassipoja talus. Nad kolisid sinna elama 1999. aastal. Nende kodu lähedal on kohe ka kilomeetri või paari kaugusel Kaitseväe keskpolügon. Kuidas rahu ja vaikust nautivatel kunstnikel militaar maastiku kõrval elada on ja kuidas loomingut soosib? Mildebergid on ka paljude Läsna-Loobu külateatri tükkide kunstnikud. Jüri on tuntud ka selle poolest, et on teinud ETV-le ekraanigraafikat.

foto
Uhket alleed ja bussipeatust tutvustas Lisete Laisaar
22.06.2017 13:31

Kõigile neile, kes suurelt teelt ehk Tallinn-Peterburi maanteelt maha keeravad ning Läsna-Loobu küla poole sõidavad, jääb kindlasti õige pea silma kohe ka üks omamoodi uhke allee ja bussipeatus.

foto
Kadrina vabatahlikud tuletõrjujad Mati Tiiter, Lembit Liiv, Arne Kastemäe
22.06.2017 13:26

16. juunil jõudis Kadrinasse vallavalitsuse poolt Soomest 12 000 euro eest ostetud 1992. aasta päästeauto Sisu nimega Susi, läbisõiduks 52 000 kilomeetrit. "Meie Susi vajab sisustamist. On tarvilikud uued rehvid, veljed, voolikud, otsikud, joatorud, ujuvpump veekogudest vee võtmiseks, GPS jne. Kokku vähemasti 5000 euro eest varustust," ütlevad Kadrina priitahtlikud päästjad ja kutsuvad kõiki appi jõukohaselt korjandusel annetama.

foto
Ajalehti tutvustasid kohalik metsaülem Eerik Väärtnõu ja Läsna-Loobu näiteringi juhendaja Ene Pihol
22.06.2017 13:21

Ene oli pikka aega kohaliku seltsielu ja rahvamaja vedaja.

foto
Juttu vesteti Kadrina vallavanema Erich Petrovitsiga
22.06.2017 13:06

Kadrina vallas elas 1. septembri 2016 seisuga 4925 inimest. Siis aga alustati kampaaniat ja valla rahvaarv tõusis uue aasta alguseks 109 inimese võrra. Kuidas õnnestus Kadrina vallal vajalikud 5 tuhat inimest kokku saada ja iseseisvana alles jääda? Kas tõmbenumbriks sai tõesti lubadus kõikidele uutele elanikele pakkuda Kadrina spordikeskuses võimalust aasta jooksul tasuta sportida ning kingituseks lubatud kokaraamat? Kuidas teha nii, et elanike arv ka jääks üle viie tuhande? Kuidas vald külasid toetab ja aitab? Neile küsimustele vastas Kadrina vallavanem Erich Petrovits.

foto
Söögi eest hoolitses Suuretüki talu peremees Peeter Kiik
22.06.2017 13:02

Peeter Valmistas tatrajahu pannkoogid agaavi siirupi või moosiga, odrajahu karaskit ja suitsusink tuleb ka otse ahjust.

Värsked raadiouudised Kuula veel

Saada meile oma foto või video! minupilt.err.ee

foto
Minupilt.err.ee - saada meile oma foto ja video! (2)

Sul on video või foto või mõte või tunne, mida soovid teistega jagada? Soovid tähelepanu juhtida mõnele probleemile või toredale ettevõtmisele? Oled osaline uudislikes sündmustes?