Soovitame

foto
Dokfilm Presidendi kõrval (Stand by Your President. Sandra Roelofs' last year as First Lady of Georgia, Hollandi 2014)
Täna 20:00

Dokumentaalfilm hollandlanna Sandra Roelofsist, kellest sai eksootilise, kuid poliitiliselt ebastabiilse Gruusia esimene leedi. Pärast kümmet rahutut aastat presidendina pidi algul avasüli vastu võetud, ent nüüdseks vastuoluline Mihheil Saakašvili võimust loobuma. Presidendipaarist said taas tavakodanikud. Milline on elu poliitilises rambivalguses ja mis on selle hind eraelus?

foto
Peole! 4 päeva XII noorte laulu- ja tantsupeoni
Täna 21:35

Alates tänasest kuni nädala lõpuni näete igal õhtul kõige värskemaid ja toredamaid uudiseid noortepeo ettevalmistustest. Tutvustame tegijaid ning osalejaid ja uurime, mida seekordsel peol tasub eriti tähelepanelikult jälgida. Esimeses saates saab näha kus ja kuidas pidu tehakse ning kes telekaekraanil seda suurt sündmust teieni tooma hakkavad. Saatejuht on juba üle kümne aasta laulu- ja tantsupidusid teleekraanil vahendanud Margus Saar, toimetajad Reimo Sildvee ja Anu Välba, režissöör Hanna Šein-Meier, produtsendid Helen Valkna ja Margit Ossipova.

foto
Downton Abbey kommete jälgedes (More Manners of Downton Abbey, Inglise 2015)
Täna 23:05

Sarja "Downton Abbey" nõustaja Alastair Bruce tutvustab eluolu Downton Abbeys 1920. aastatel. Kuidas mõjutasid maailma muutused aadlike elu ja kombeid? Kuidas muutusid suhted teenijarahvaga ja millistest normidest püüti iga hinna eest kinni hoida? Alastair Bruce juhatab vaatajad läbi tuttavate võtteplatside, intervjueerib osatäitjaid ja selgitab mitmete kommete tagamaid.

foto
Peole! 3 päeva XII noorte laulu- ja tantsupeoni
Homme 21:35

Saade keskendub noorte tantsupeole, mille otseülekannet näete 1. juulil kell 19. Seekordse tantsupeo pealavastaja on Margus Toomla. Meeleolukad intervjuud nii tegijate kui ka osalejatega ja selgub miks ikkagi on oluline sel peol kohal olla. Saadet juhib balletikooli lõpetanud uuriv ajakirjanik Anna Gavronski, toimetajad Reimo Sildvee ja Anu Välba, režissöör Hanna Šein-Meier, produtsendid Helen Valkna ja Margit Ossipova.

foto
Draamasari Viimane tango Halifaxis 2 (Last Tango in Halifax, Inglise 2013)
Homme 23:30
Avastanud, et Alan ja Celia abielluvad, kihutab Gillian perekonnaseisubüroosse ning pragab nad läbi, et nad kedagi pulma ei kutsunud. Kõige rohkem ärritab teda see, et isa on temaga viimase kahe nädala jooksul vaid kaks korda rääkinud. Raff kutsub oma tüdruku koju õhtusöögile, mis toob kaasa veel ühe üllatuse. Caroline tahab, et Kate müüks oma maja maha ja nad saaksid Johni osa välja osta. Ka Kate'il on üks soov.
foto
Lennud: Viljandi Kultuuriakadeemia teatrikunsti 11. lend
28.06.2017 19:05

Sel kevadel lendab laia maailma õnne otsima Viljandi Kultuuriakadeemia 11. lend näitlejaid ja lavastajaid. See on erakordne kursus, sest esimest korda eesti teatriõppe ajaloos on üks kursus, kus pooled särasilmsed noored on eesti ja pooled vene emakeelega. Kes nad on ja milline on olnud nende teekond - seda oskavad läbi kooliteel ette tulnud seikluste ning katsumuste rääkida kõige paremini nad ise. Režissöör Keiti Väliste, toimetaja Laura Kõrvits, produtsent Kadi Katarina Priske.

Sõnumid Vaata veel

Vaata siia!

XII noorte laulu- ja tantsupidu "Mina jään"

Erisaated esmaspäevast reedeni

Otseülekanded noortepeost laupäeval ja pühapäeval

Esmaspäeval ETV2-s

foto
Pidu ajaloos. Noortepidudest läbi aegade (ETV 2011)
Täna 21:45

Kuidas algas noortepidude traditsioon? Mis neid pidusid iseloomustavad, mis on kadunud, mis kestma jäänud? Režissöör Helen Valkna.

Esmaspäeval Vikerraadios

foto
Järjejutt. Indrek Hargla „Minu päevad Liinaga”
Täna 11:30

Kirjanik Rainar läheb oma perega väljasõidule loodusesse. Õhtul enne telkimist selgub, et toidukraam on koju ununenud. Rainar otsustab minna uurima, ehk annab midagi osta metsa vahel asuvast majast, millest nad olid mööda sõitnud. Nõnda ettevaatamatult satub ta müstilisse seiklusse…

Tuglase novelliauhinnaga tunnustatud lugu loeb Riho Rosberg. Kuula 26. - 30. juunil kell 11.30 või 22.30.

Vaata veelkord!

Värsked videod! Vaata veel

Populaarsemad Veel saatesarju

Aktuaalne kaamera

Suvel kell 18.30 ja 21.00.

Pealtnägija

Pealtnägemiseni 6. septembril!

Ringvaade

Kohtumiseni 4. septembril!

Õnne 13

Laupäeva õhtuti kell 20.30, kordus järgmisel laupäeval kell 10.45 (subtiitritega). Varasemad osad on eetris argipäeviti kell 17.10.

Hommik Anuga

Kohtumiseni 10. septembril!

Osoon

Kohtumiseni 4. septembril! Suvel näeb veelkord viimase hooaja saateid!

Prillitoos

Alates 29. maist on taas eetris "Prillitoosi" lõppenud hooaja saated.

Reisile minuga

Uued osad laupäeviti kell 20.05, kordus P õhtuti.

Leia meid Facebookist

Järelvaatamine: Viimati lisatud saated Vaata veel saateid

foto
Prillitoos (ETV 2017)
Täna 14:00
Sel aastal tähistab Eesti iluuisutamine 100. aastapäeva ja oma hiilgeaegu meenutab legendaarne uisutaja ja treener Ly Piir. Aivi Parijõgi kohtus Tartu Mänguasjamuuseumis neuroloogiaprofessor Pille Tabaga, kes rääkis, miks talle pakuvad erialaselt huvi legoklotsid. Triin Rink Jensen alustab katsetusi vanaema kokaraamatust ja valmistab hõrku vanakooli ahjupasteeti. Saatejuht Reet linna.
foto
Meie inimesed: Toomas (ETV 2016)
Täna 13:35

24-aastasena otsustas Toomas minna Austraaliasse seiklema, sest teda hirmutas perspektiiv elada rutiinset argielu. Seitsme aastaga jõudis ta Austraalias omandada hulga ameteid - ekskavaatorijuhist laevakaptenini. Kaks aastat tagasi tegi ta oma värvikale tegutsemisele ootamatu lõpu. Tagasi Eestis olles avastas ta endas sootuks teistsuguse kutsumuse. Režissöör Märten Vaher, autor-toimetaja Piret Jürman, produtsent Hannela Lippus.

foto
Elu lugu: Õmblejad Sirje ja Maimu (ETV 2013)
Täna 13:25
Maimu Meritee ja Sirje Kiil - ilma nende naisteta ei valmi NO teatris ükski etendus ning nad on tõeline tandem.
foto
Kapital (ETV 2016)
Täna 12:55
Kas võim on rahva, poliitikute või hoopis ärimeeste käes? Esimest korda seitsme aasta jooksul räägib "Kapital" poliitikast. Täpsemalt sellest, kui palju sõltuvad meie ettevõtjad välisturgudel tegutsedes poliitilistest otsustest ja sündmustest.
foto
Hommik Anuga (ETV 2016)
Täna 10:15

Hea tuju ja mõnus meeleolu. Ootamatud vaatenurgad ja lahedad nostalgialaksud! Saatejuht Anu Välba.

foto
Draamasari Ihult ja hingelt 1, 1/6: Isamees (Born and Bred, Inglise 2002)
Täna 08:55
Doktor Tom Gilder naaseb pika eemaloleku järel kodukohta Ormstonisse, et olla isamees oma parima sõbra Leni pulmas, kes abiellub Tomi kunagise kallima Lindaga. Samal ajal teatab Tomi isa Arthur, kohaliku haigla juht, et kavatseb pensionile jääda. Paljud külaelanikud ei usu Arthurit - küllap on tal plaanis mingi trikk...
foto
Maahommik (ETV 2016)
Täna 08:10
Anname uue elu vanadele kuurilaudadele ja valmistame praktilise köögikapi. Käime metsas seenel ja pistame need vürtsikasse marinaadi. Lisaks pakume aiandusnippe ja läheme külla šaržikunstnik Aivar Juhansonile. Saatejuhid Laura Kõrvits ja Mari Tamm.
foto
Osoon (ETV 2016)
Täna 07:40
Igal aastal visatakse Eestis ära 100 tuhat tonni toitu, pool sellest kodumajapidamistes, ülejäänud kauplustes ja toitlustusasutustes. Kuidas oleks võimalik seda toidukadu vähendada? Mida teha, et ülejäänud toit jõuaks abivajajateni? Milline seos on toidu raiskamise ja kliimamuutuse vahel? Nendele küsimustele otsivad vastuseid Liina Reinsaar, Kristo Elias ja Sander Loite. Saatejuht Vladislav Koržets, režissöör Mihkel Ulk, operaator Magnus Suitso, helirežissöör Jüri Vaher, toimetaja-produtsent Õie Arusoo.
foto
Aia elu: Taimede sügisväetamine
Täna 07:35
Nõuandeid hobiaednikele koduaias tegutsemiseks annavad oma valdkonna asjatundjad. Saatelõigud on olnud eetris saadetes "Maahommik" ja "Sõida maale".
foto
Tannbach - ühe küla saatus, 3/3: Minu maa, sinu maa (Tannbach - schicksal eines dorfes, Saksa 2015)
Eile 21:40
Küla on liitlaste vahel lõplikult jaotatud ja elanikel tuleb uute tingimustega edasi elada. Idas peavad Anna ja Friedrich koos talu, läänes kannatavad Theresa ning Heinrich endiselt vana Schoberi tagakiusamise all. 1952. aastal sõidab Liesbeth Ameerikast lapselapse ristimisele. Peagi olukord teravneb ning Anna ja Friedrichi lojaalsus uuele korrale pannakse tõsiselt proovile.
foto
Hetk ajaloos: Kuumalaine
Eile 21:35

Sel ajal kui ida- ja läänerindel näib tulevat muutusi, ei kohane Henrik Visnapuu kuidagi asjaliku Tallinna eluga. Tagatipuks võib ta koguni töö kaotada, kuni leiab lõpuks selle, mis luuletajale kõige paremini sobib.

Uued videod saadetest Vaata veel videoid

foto
Näitleja Ülle Lichtfeldt on samuti Läsna-Loobu küla elanik
22.06.2017 13:39


Üle 15. aasta on Läsna-Loobu olnud kodukandiks ja Lääne-Virumaalt pärit Eesti ühele armastatumale naisnäitlejale, Ülle Lichtfeldile. Rääkisime temaga rahvamaja juures külakiigel istudes juttu sellest, mis ta siia tõi ja mis teda siin kandis hoiab. Ja muidugi tuli juttu ka teatritegemisest, mille poolest Läsna-Loobu rahvamaja kuulus on.

foto
Läsna küla, Sassipoja talu kunstnik Piret Mildeberg
22.06.2017 13:34

Kunstnike paar Piret ja Jüri Mildeberg elavad Läsna külas Sassipoja talus. Nad kolisid sinna elama 1999. aastal. Nende kodu lähedal on kohe ka kilomeetri või paari kaugusel Kaitseväe keskpolügon. Kuidas rahu ja vaikust nautivatel kunstnikel militaar maastiku kõrval elada on ja kuidas loomingut soosib? Mildebergid on ka paljude Läsna-Loobu külateatri tükkide kunstnikud. Jüri on tuntud ka selle poolest, et on teinud ETV-le ekraanigraafikat.

foto
Uhket alleed ja bussipeatust tutvustas Lisete Laisaar
22.06.2017 13:31

Kõigile neile, kes suurelt teelt ehk Tallinn-Peterburi maanteelt maha keeravad ning Läsna-Loobu küla poole sõidavad, jääb kindlasti õige pea silma kohe ka üks omamoodi uhke allee ja bussipeatus.

foto
Kadrina vabatahlikud tuletõrjujad Mati Tiiter, Lembit Liiv, Arne Kastemäe
22.06.2017 13:26

16. juunil jõudis Kadrinasse vallavalitsuse poolt Soomest 12 000 euro eest ostetud 1992. aasta päästeauto Sisu nimega Susi, läbisõiduks 52 000 kilomeetrit. "Meie Susi vajab sisustamist. On tarvilikud uued rehvid, veljed, voolikud, otsikud, joatorud, ujuvpump veekogudest vee võtmiseks, GPS jne. Kokku vähemasti 5000 euro eest varustust," ütlevad Kadrina priitahtlikud päästjad ja kutsuvad kõiki appi jõukohaselt korjandusel annetama.

foto
Ajalehti tutvustasid kohalik metsaülem Eerik Väärtnõu ja Läsna-Loobu näiteringi juhendaja Ene Pihol
22.06.2017 13:21

Ene oli pikka aega kohaliku seltsielu ja rahvamaja vedaja.

foto
Juttu vesteti Kadrina vallavanema Erich Petrovitsiga
22.06.2017 13:06

Kadrina vallas elas 1. septembri 2016 seisuga 4925 inimest. Siis aga alustati kampaaniat ja valla rahvaarv tõusis uue aasta alguseks 109 inimese võrra. Kuidas õnnestus Kadrina vallal vajalikud 5 tuhat inimest kokku saada ja iseseisvana alles jääda? Kas tõmbenumbriks sai tõesti lubadus kõikidele uutele elanikele pakkuda Kadrina spordikeskuses võimalust aasta jooksul tasuta sportida ning kingituseks lubatud kokaraamat? Kuidas teha nii, et elanike arv ka jääks üle viie tuhande? Kuidas vald külasid toetab ja aitab? Neile küsimustele vastas Kadrina vallavanem Erich Petrovits.

foto
Söögi eest hoolitses Suuretüki talu peremees Peeter Kiik
22.06.2017 13:02

Peeter Valmistas tatrajahu pannkoogid agaavi siirupi või moosiga, odrajahu karaskit ja suitsusink tuleb ka otse ahjust.

Värsked raadiouudised Kuula veel

Saada meile oma foto või video! minupilt.err.ee

foto
Minupilt.err.ee - saada meile oma foto ja video! (2)

Sul on video või foto või mõte või tunne, mida soovid teistega jagada? Soovid tähelepanu juhtida mõnele probleemile või toredale ettevõtmisele? Oled osaline uudislikes sündmustes?